Palyatif (Özel) Bakım

Palyatif yani diğer bir adıyla özel bakım yatağa kısmen ya da tamamen bağlı olarak geçiren hastalar için uygulanan bir bakım hizmetidir. Özel bakım ihtiyacı duyan kişiler için İzmir Bilge Bakımevi Palyatif (Özel) Bakım olarak bu bölgede en iyi şekilde yardımcı olmaktayız. Özel bakım gereksinimi duyan hastanız varsa kurumumuza müracaat edebilir ve bu konuda bizden uzman desteği alabilirsiniz.

Palyatif (Özel) Bakım
Palyatif (Özel) Bakım

Özel bakım ihtiyaçları içinde el ve ağız bakımı, genital bölge temizliği, saç ve tırnak bakımı, ayak bakımı gibi pek çok bedensel ihtiyaçlar bulunmaktadır. Kısmen ya da tamamen yatağa bağlı hastalar bu ihtiyaçlarınızı yardımsız yapamazlar. Bu tür hastalarımıza özel bakım konusunda uzman ve güler yüzlü elemanlarımızla destek olmaktayız. Özel bakımları dışında gerekli tıbbi yardımlar ve psikolojik destek konusunda da hastalarımıza destek olmaktayız.

Özel Bakım Kapsamında Hastalarımıza Verdiğimiz Hizmetler

Özel bakım kapsamında İzmir Bilge Huzurevi olarak hastalarımıza bu alanda çeşitli hizmetler sunmaktayız. Bu alanda gereksinim duyan hastalarımız için vermiş olduğumuz hizmetler şunlardır:

  • Hastaların bedensel temizlik ve ihtiyaçlarının karşılanması,
  • Gün boyu yatmadan kaynaklı olması muhtemel işlev kayıplarını önlemek için hastaların hareket gereksinimlerinin karşılanması,
  • Tıbbi yardım duyan hastalara gerekli destek ve tıbbi kontrollerinin yapılması,
  • Psikolojik destek verilerek hastalarımıza moral kazandırılması, gibi pek çok özel bakım hizmetleri kurumumuz bünyesinde uzman hekim ve bakıcılarımız tarafından verilmektedir.

Palyatif (Özel) Bakım

Özel bakım gereksinimleri bu tür hastalarının ihtiyaç duyduğu ve zamanında aksatılmadan yapılması gereken işlerdir. Zamanının hepsini yatakta geçirmek zorunda kalan kişiler hem bedenen hem de ruhsal olarak çöküntü içindedir.

Sürekli yatarak hareketsiz kalmak kişinin vücudundan yaraların oluşmasına ve bir takım metobolizmal rahatsızlıkların artmasın aneden olabilir. Sürekli birilerine muhtaç olmak ve devamlı yatakta kalarak sosyalleşmeden uzak bir yaşantı hastaların moralini de ister istemez düşürmektedir. Bu bakımdan bu tip hastaların empati yeteneği güçlü uzman kişiler tarafından tedavi edilmesi önemlidir.

Özel bakım ihtiyaçları zamanında ve doğru bir şekilde karşılama hastalar böylece kendileriniz daha mutlu hissetmekte ve kısmen yatağa bağlı kalan hastalar da iyileşme göstererek eski sağlıklarına kavuşabilmektedir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
izmir bakımevi | izmir huzurevi